logo
E-SİRACE-HAFIZONLINE ÖN KAYIT

Manevi Eğitim

Kurumumuzda manevi eğitim okul öncesi kademesinden başlayarak verilmektedir. Adab-ı muaşeret kurallarının öğretimi ile başlayan eğitim programımız, iman, ahlak ve ibadet başlıkları altında öğrencilerin pedagojik gelişimine uygun olarak planlanmaktadır.

Eğitim kadromuz tarafından geliştirilen eğitsel oyunlar ve ders materyalleri ile öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmektedir. Ders anlatımı esnasında uygulanan çeşitli eğitim yöntemleri ve öğretim metotları ile öğrencilerin derse aktif katılımı ve bilgilerin kalıcılığı sağlanmaktadır. Okul öncesi ve ilkokul kademelerinde iman hakikatleri vecizeler ile  somut örnekler verilerek anlatılmaktadır.

Drama öğretim tekniği ile hem empati duygularının gelişimi hem yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleşmektedir. Güzel ahlaka dair olumlu hikayelerin anlatımı ile öğrencilerimizin vicdan gelişimleri desteklenmektedir. Kendini bilen, Rabbini tanıyan ve seven Sevgili Peygamberimizi hayatına rehber edinen İslam ahlakı ile ahlaklanmış gayretli ,çalışkan bir neslin yetişmesi  yegane  gaye-i hayalimizdir.

 

İletişim
İletişim formumuzu ve iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Ovacık, 548. Cd No:7, 06280 Keçiören/Ankara
  • 0 555 882 04 91
  • iletisim@sirackoleji.com