logo
E-SİRACE-HAFIZONLINE ÖN KAYIT

Kur’an-ı Kerim Eğitimimiz

Kur’an-ı Kerim eğitimine okulumuzun her kademesinde harf mahreçlerinin öğretimi ile başlanmaktadır. Eğitimlerimiz öğrencilerimizin seviyeleri tespit edilip bireysel değerlendirmeleri yapıldıktan sonra kur sistemi ile verilmektedir. Bireysel ve grup çalışmaları ile öğrencilerin Kur’an-ı Kerimi yüzünden ve hatasız olarak okumaları hedeflenmektedir.

Elif-ba eğitimleri biten tüm seviyedeki öğrencilerimiz, uygulamalı mahreç ve tecvid dersleri ile eğitimlerine devam etmektedir. Mahreç ve tecvid kurallarını öğrenen ve Kur’an-ı Kerimi tertil üzere (doğru ve tane tane )okumaya başlayan öğrencilerimiz talim dersi ile sure ve duaların ezberine başlamaktadır.

Öğrencilerimize bireysel hedefler belirlenmekle birlikte her bir öğrenciye özel bireysel ödevlendirmeler yapılmaktadır.

Okul öncesi ve ilkokul kademelerimizde öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerin öğrenme stilleri dikkate alınarak materyaller ve etkinlikler tasarlanmaktadır. Bul-Tak harfler, harfleri şekil ve mahreçleri ile anlatan tekerlemeler ve bireysel hedeflerine ulaşmalarına yönelik hazırlanan oyunlar ile öğrencilerimize severek ve eğlenerek yüce kitabımızın okunuşu öğretilmektedir.

SİRAC KOLEJİ Kur’an-ı Kerimi hayatına rehber yapan ve tüm insanlığa vahyin nurunu ulaştırmayı kendine  dava edinen bir  neslin yetişmesi için sizlerin desteği ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

İletişim
İletişim formumuzu ve iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Ovacık, 548. Cd No:7, 06280 Keçiören/Ankara
  • 0 555 882 04 91
  • iletisim@sirackoleji.com