logo
E-SİRACE-HAFIZONLINE ÖN KAYIT

Sirac Eğitim Kurumları 2007 yılında  eğitim öğretim  faaliyetine başladı. Kurumumuz hem değerler eğitimi hem de modern bilimin birlikte işlenmiş olduğu bir eğitim kurumudur.

Yeryüzünde hayatın ilk başladığı andan itibaren  hayat koşulları ve  eğitim birlikte günümüze kadar devam etmiştir. Bu hadise gösteriyor ki insan için yaşamak ne kadar önemli ise eğitim de o kadar önemlidir. İlk insan, ilk peygamber Hz. Adem (a.s) dan Peygamberimiz (s.a.v) e gelinceye kadar bütün peygamberler aynı zamanda birer öğretmen, birer muallimdirler. İnsanları eğitmekle mükelleflerdi. Sirac Eğitim Kurumları işte bu bilinç ile hareket etmektedir.

Eğitim uzun ve zorlu bir süreçtir. Bizler bu zorluğu bilmekle beraber bu zorluğun aynı zamanda keyifli ve bir o kadar da şerefli bir meslek olduğunun idraki içerindeyiz.

Sirac’da eğitim, öğrencinin bahçe kapısından kurumumuza ilk adım attığından itibaren başlar. Biz buna hal eğitimi diyoruz. Öğretmenlerimiz, eğitimcilerimiz, personelimiz, idarecilerimiz çocuklarımıza sadece sınıflarda, tahta önünde, sınıf içerisinde kırk-  kırk beş dakikalık eğitim süresi içerisinde ders vermezler. Bütün eğitim kompleksi içerisinde her an eğitimcilerimiz, öğreticilerimiz ders halindedirler.  Duruşlarıyla, ahlaklarıyla, mimikleriyle, hal ve hareketleriyle, tavırlarıyla bütün eğitim süresi içerisinde öğrencilerimize ders vermektedir. Ve biz Sirac Eğitim Kurumları olarak bu duruma çok önem veriyoruz.

Ecdadımızın asırlarca kullanmış olduğu talim ve terbiye dinamiklerini, onların eğitim sistemlerini modernize edip modern dünyada öğrencilerimize modern bir şekilde   sunmakla mükellefiz ve bunu yapmaya çalışıyoruz ve bunu yaptığımıza da inanıyoruz. Dolayısı ile çocuğunun hem eğitim almasını hem terbiye almasını isteyen arkadaşlarımız için adres Sirac Eğitim Kurumlarıdır.

İnsanın bedeni besinlerle, gıdalarla beslenir büyür gelişir. Ama ruh dünyasının da eğitilmesi gerekir. Ruh dünyasının eğitimi ve  onun gıdası da manevi eğitimlerimizdir. Kur’an’dan gelen eğitim metodlarımız ile o çocuklarımızın beslenmesi gerekiyor. Asıl kalıcı eğitimin de bu şekilde meydan geleceğini ve devam edeceğini düşünüyoruz.

Çocuklarımıza akademik eğitimle beraber modern eğitimi birlikte vermek bizim varlık felsefimizdir. Çocuğumuz akademik olarak  başarılı bir eğitim sürecinden sonra çok yüksek yerleri kazandı. Fakat  bu çocuğa değerler eğitimini veremediysek,  manevi eğitim noktasında yeterli manada onun elinden tutamadık ruhuna dokunamadık kalbine dokunamadıysak biz kendimizi başarılı kabul etmiyoruz.

Ecdadımız , başarılı idareciler faziletli insanların yetişmesi için bu metodu kabul etmişlerdir. O günün şartlarında modern veya fen bilimleri diyebileceğimiz eğitimleri almışlardır. Her insan lider olamayabilir. Liderlik bir kabiliyettir. Liderlik Allah (c.c) vergisidir. Ama her insan model olabilir. Hangi seviyede ilmi seviyesi olursa olsun o insan karakter sahibi, ahlaklı, faziletli, şerefli, haysiyetli toplum içerinde parmakla gösterilecek insanlar olabilir. Biz böyle nesillerin oluşmasını istiyoruz. İşin ekonomik tarafı bizim için ikinci plandadır. Bizim asıl kazancımız gençlerimizi, ahlaklı, faziletli, şerefli, haysiyetli, geçmişi ile barışık, geçmişini modellemiş ama modern hayatın bilgisine, birikimine, donanımına kavuşmuş gençlerdir. Bu bizim için en büyük kazançtır.

Bugüne kadar velilerden aldığımız tepki, Sirac Eğitim Kurumları’nı tanıyanlardan aldığımız tepki bu konuda başarılı olduğumuzu gösteriyor. Allah bizi bu yolda muvaffak eylesin.

Bu sistem üzerine eğitim kurumlarımıza devam edeceğiz. Bütün ülke çapında bu eğitim kurumlarımızı yaygınlaştırmaya çalışacağız.

Saygılar sunuyorum.

 

İletişim
İletişim formumuzu ve iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Ovacık, 548. Cd No:7, 06280 Keçiören/Ankara
  • 0 555 882 04 91
  • iletisim@sirackoleji.com